Het valt ons op dat veel mensen de gekste dieren als huisdier willen houden. Zo kregen we de laatste weken enkele speciale gasten over de vloer die ooit als huisdier waren aangeschaft maar waarvan de eigenaars er uiteindelijk achter kwamen dat deze hier toch niet zo geschikt voor waren.
Het begon met mensen die een reuzenpad binnenbrachten omdat ze het dier niet de juiste zorgen konden bieden. Zoals de naam al zegt zijn dit zeer grote padden die tot 20 cm lang kunnen worden. Ze kwamen oorspronkelijk enkel voor in Amerika maar zijn ondertussen op verschillende plaatsen geïntroduceerd om insectenplagen tegen te gaan. De gifklieren op hun huid zouden ook hallucinogene effecten veroorzaken waardoor ze in sommige culturen zeer geliefd zijn als huisdier.
Een week later kregen we een melding van een vrouw die haar nijlroezet wou afstaan. Een nijlroezet is een soort fruitetende vleerhond uit Afrika. Ze had het dier ooit meegenomen uit een dierenpark. Het lag er op de grond en omdat de verzorgers niet meteen wilden helpen, stak ze het dier in haar handtas en nam het mee naar huis. Nijlroezetten staan niet op de zoogdierenpositieflijst en mag je dus niet als huisdier houden in België. Ze had het dier al 5 jaar maar werd nu verplicht het aan ons af te staan.
Enkele dagen later stonden er mensen aan de deur die hun luipaardschildpad kwamen afstaan. Deze Afrikaanse schildpaddensoort is een van de grootste ter wereld. Ze kunnen meer dan 70 cm lang worden en 40 kg wegen. De reden waarom ze het dier afstonden was ook omdat hij te groot geworden was voor zijn verblijf.
Voor alle 3 de soorten was het de eerste keer dat we ze in ons centrum mochten verwelkomen. We hopen echter dat dit geen nieuwe trend wordt en dat mensen zich meer gaan richten op de ‘normalere’ soorten om als huisdier te houden.